Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Otton I -> KONKURS

Otton I -> KONKURS

autor:


Otton I był władcą wyjątkowym, znacznie przekraczającym standardy epoki, którego porównać można jedynie z Karolem Wielkim. Posiadał cechy wielkiego przywódcy, odznaczał się poczuciem sprawiedliwości, umiał wykorzystywać swoje talenty militarne i dyplomatyczne.

Kiedy w 962 roku został koronowany na cesarza Rzymu, przestał być jednym z wielu europejskich władców, a zaczął przewodzić całemu chrześcijańskiemu światu. Nad pogańskimi nieprzyjaciółmi – Madziarami, Normanami i przede wszystkim Słowianami połabskimi odnosił walne zwycięstwa, z Mieszkiem I potrafił zawrzeć korzystny dla obu stron sojusz. Swemu synowi, Ottonowi II, zostawił państwo silne i stabilne.

Wpływ Ottona I na czasy, w których żył, był tak doniosły – w dziedzinie sztuki, literatury, architektury – że termin „epoki ottońskiej” upowszechnił się w historii.

Jerzy Strzelczyk – wybitny polski historyk, znawca średniowiecza polskiego i powszechnego, autor kilkudziesięciu książek, z których wiele było tłumaczonych na języki obce. Jego opracowania dziejów Gotów, Wandalów, Longobardów i Słowian połabskich cieszą się niemalejącym zainteresowaniem, podobnie jak biografie Mieszka I i Bolesława Chrobrego, a najnowszy Otton I Wielki jest pierwszą polską książką o tej wybitnej postaci.

UWAGA do wygrania egzemplarz tej wyjątkowej pozycji!

Aby wziąć udział w losowaniu  należy wysłać do nas wiadomość na adres: redakcja@beskidnews.pl , w tytule maila podając hasło "Otton I".

Pamiętajcie aby w treści wiadomości podać swoje imię, nazwisko i miejscowość. 

Na Wasze maile czekamy do czwartku 8 marca 2018 r. do godziny 10:00. 

Zwycięzców powiadomimy drogą mailową. POWODZENIA!!!

Jeżeli nie uda Ci się wygrać w konkursie, książkę  można zakupić poprzez stronę internetową :

http://www.wydawnictwopoznanskie.com/PL-H14/ksiazki/486/otton-i.html